Notice: Functie _load_textdomain_just_in_time werd verkeerd aangeroepen. Vertaling laden voor het twentyfourteen domein werd te vroeg geactiveerd. Dit is meestal een aanwijzing dat er wat code in de plugin of het thema te vroeg tegenkomt. Vertalingen moeten worden geladen bij de init actie of later. Lees Foutopsporing in WordPress voor meer informatie. (Dit bericht is toegevoegd in versie 6.7.0.) in /customers/e/a/d/twanhak.nl/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 6131 Grote Lijster -turdus-viscivorus | Twan Hak Natuurfotografie Deprecated: Functie WP_Dependencies->add_data() werd aangeroepen met een argument dat sinds versie 6.9.0 verouderd is! IE voorwaardelijke reacties worden genegeerd door alle ondersteunde browsers. in /customers/e/a/d/twanhak.nl/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 6131

Grote Lijster -turdus-viscivorus

grotelijster

Afbeelding 1 van 2

Omschrijving

Het gedrag van de grote lijster lijkt op dat van de zanglijster en de merel Ook de grote lijster zoekt zijn voedsel op de grond, waarbij de vogel rechtop loopt en regelmatig om zich heen kijkt. De grote lijster is echter duidelijk groter dan beide andere vogelsoorten. In de vlucht is de grote lijster te herkennen aan de langere vleugels, de witte ondervleugel en de witte staarthoeken. De zang van de grote lijster lijkt op die van de merel. In de vlucht laat de vogel vaak een ratelende roep horen.

Het nest wordt doorgaans hoog in een boom gebouwd van gras en twijgen en wordt aan de binnenkant bedekt met een laag vochtige grond. Het voedsel bestaat ’s zomers uit insecten, wormen en slakken, terwijl de vogel in de winter voornamelijk vruchten zoals bessen eet. Veel grote lijsters trekken in de winter vanuit Nederland naar het zuiden, terwijl vogels uit het noorden en oosten van Europa juist in West-Europa overwinteren.

( bron: vogelvisie.nl )

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *