Notice: Functie _load_textdomain_just_in_time werd verkeerd aangeroepen. Vertaling laden voor het twentyfourteen domein werd te vroeg geactiveerd. Dit is meestal een aanwijzing dat er wat code in de plugin of het thema te vroeg tegenkomt. Vertalingen moeten worden geladen bij de init actie of later. Lees Foutopsporing in WordPress voor meer informatie. (Dit bericht is toegevoegd in versie 6.7.0.) in /customers/e/a/d/twanhak.nl/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 6131 Sijs – Carduelis spinus | Twan Hak Natuurfotografie Deprecated: Functie WP_Dependencies->add_data() werd aangeroepen met een argument dat sinds versie 6.9.0 verouderd is! IE voorwaardelijke reacties worden genegeerd door alle ondersteunde browsers. in /customers/e/a/d/twanhak.nl/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 6131

Sijs – Carduelis spinus

Omschrijving

De sijs heeft een grijs verenkleed met donkere strepen en enkele gele gebieden. Het vrouwtje heeft minder geel in het verenkleed dan het mannetje, maar de strepen zijn beter zichtbaar. De sijs komt met name voor in naaldbossen, waar de vogel zijn nest hoog in een boom bouwt. De zang van de sijs is een voortdurend kwetteren en wordt voorgedragen vanaf een zangpost of in de vlucht.

Enkele decennia geleden was de sijs als broedvogel nog zeldzaam in Nederland. Tegenwoordig broeden jaarlijks enkele duizenden sijzen in Nederland. Veel vogels uit Scandinavië en Rusland overwinteren in Nederland, waardoor de vogel ’s winters in veel grotere aantallen aanwezig is. In de winter komt de sijs ook meer buiten naaldbossen voor. De vogel eet voornamelijk zaden en hangt daarbij vaak behendig aan het uiteinde van een dunne tak.

( bron: vogelvisie.nl )

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *